Dövme Modelleri Seçimi | Ra's Tattoo Gallery

Dövme Modelleri Seçimi

Dövme Modelleri Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

 

Dövme yaptırmak isteyen kişiler model seçimi konusunda araştırma yapmaktadır. Hem özel hem de estetik duruşu olan dövme modellerinin tercih edilmesi kalıcılığını da etkilemektedir. Kişiler dövme modeli seçilirken nelere dikkat edilmeli konusunda farklı kaynaklar üzerinde araştırma yapmaktadır. Deri altına yapılan boyama işlemi kalıcı olarak ciltte kalmaktadır. Bu nedenle yapılan dövmenin çeşidi de büyük önem taşımaktadır. Yeni nesil ve tarz dövme modelleri kişinin kendi tarzını yansıtmaya da ayrıca olanak sağlamaktadır. Dövme tasarımı yapan firmamız kişiye özel renk ve desen kullanımı ile estetik dövmeler ortaya çıkarmaktadır. Hazırlanan dövme modelleri cilt üzerinden istenen her bölge için uygun forma getirilmektedir. Günümüzde dövme yaptıran kişilerin sayısı devamlı artmaktadır. Dövme kişiye estetik bir hava kazandırmaktadır. Hayatında ilk defa dövme yaptıracak olan kişiler seçtikleri dövmenin modeline de özen göstermektedir. Tercih edilen dövme modeli kişinin tarzını yansıtacak şekilde ve büyüklükte ayarlanmalıdır. Aynı zamanda desen ve renk kullanımı da dövmeyi öne çıkarmaktadır.

Dövme Modeli Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dövme modeli seçiminde en önemli kriterlerden biri dövmenin yapılacak yeridir. Kişi istediği yere uygun boyutlarda dövme tasarımı oluşturmaktadır. Renkleri ve desen kullanımı ile tercih edilen bölgeye uyumlu dövmeler hazırlanmaktadır. Yaptırılan dövmenin kalıcı olması ile yapım öncesinde kişinin kendisini iyi hissetmesi için en uygun şekilde belirlenmelidir. Dövme modeli seçecek olan kişiler kendi hoşlandığı tarza yönelik bir model tasarımına göz atmaktadır. Böylelikle hayatı boyunca üzerinde taşıyacağı güzel bir dövme sahibi olunmaktadır. Dövme modelinin büyüklüğü de kişinin isteklerini karşılayacak şekilde ayarlanmalıdır. Dövme yaptıracak olan kişiler uzun süreli düşünme sürecinden geçerek emin olduktan sonra istediği dövmeyi yaptırmalıdır. Özellikle bu dövmenin bir anlam taşıması da kişiye ayrı bir his uyandırmaktadır. Pek çok kişi isim ya da tarih dövmeleri yaptırmaktadır. Fakat bu dövmeleri yaptırma sürecinde iyi düşünülmeli ve böyle karar verilmelidir. Boyut ve renk seçimleri de tamamen kişiye bağlı olarak ilerlemektedir. Pek çok kişi renkli dövme seçimlerinde canlı renkleri tercih etmektedir.

 

Dövme Modeline Nasıl Karar Verilir?

Dövme modeline karar vermek için ilk olarak modelin ne anlam içerdiği incelenmelidir. Model kişilere ne çağrıştırıyor bunu dikkatle incelemek gerekmektedir. Hazırlanan tasarım kişiye yönelik olmalıdır. Aynı zamanda dövmenin bakımının özenli olması kalıcılığını da büyük oranda etkilemektedir. Dövme modeline büyüklük ve şekil olarak karar verilmelidir. Üstelik vücutta hangi bölgeye yapılması isteniyorsa dövme ona göre şekillendirilir. Renkli dövme seçimlerinde cilt tonuna uygun şekilde renk seçimi ya da desen seçimi yapılması önerilmektedir.

 

Dövme Kaç Yaşından İtibaren Yaptırılır?

Dövme yaptıracak olan kişiler belirli erişkinliğe sahip olmalıdır. Kanunlara göre 18 yaş altındaki kişilerin dövme yaptırması sakıncalı ve yasaktır. Fakat günümüzde pek çok kişi erken yaşta dövmeye ilgi duyarak yaptırabilmektedir. 18 yaş altında olan kişiler dövme yaptırmak için ailelerinden yazılı ve imzalı bir izin almalıdır. Ardından dövme yaptırabilmektedir.

 

Yapılan Yeni Dövme İçin Bakım Aşamaları Nasıl Olmalıdır?

Yapılan yeni dövmenin bakım aşaması en önemli ve kritik zaman dilimidir. Bakımın doğru bir şekilde yapılmaması sonucunda bu bölge iltihap kapabilir ya da dövmenin şekli bozulabilmektedir. Dövme yaptıran kişiler belirli bir süre kapalı kalan bu bölgeyi daha sonra krem yardımıyla yumuşatmaktadır. Düzenli krem kullanımı yaranın hızlı iyileşmesini ve cildin nemli kalmasını sağlamaktadır. Böylelikle dövme daha hızlı ve kolay tutmaktadır. Dövmenin net bir şekilde kalmasını isteyen kişiler nemlendirme ve hijyen kurallarına dikkat ederek kalıcı bir görünüm elde etmektedir.