cizgifilm 1
08
Kas
15 Farklı Tarzda Kelebek Dövmesi

Yeni Başlangıçlar İçin 15 Farklı Tarzda Kelebek Dövmesi

 

15 Farklı Kelebek Dövmesi

cizgifilm 1kelebek ve gullerdotworkkelebek ve gunesold schoolcizgifilmminimalistsoyut 1geometrik

Dövme yaptırmak insanların mutlu olmasına yol açan durumlardan birisidir. Özellikle bazı dövme modellerinin daha çok tercih edildiği bilinmektedir. Bunlardan biriside kelebek temalı dövmelerdir.

Kelebek Dövmeleriyle Tarzınızı Yansıtın

Öncelikle dövme modelleri arasında neredeyse sınırsız bir seçenek olduğu görülmektedir. Zaten bundan dolayı herkesin farklı dövmeler yaptırma şansı bulunmaktadır. Üstelik bir veya birden çok dövme yaptırmakta mümkündür.

En çok sevilen dövme modelleri arasında kelebeği saymak doğru olur. Zaten çoğu kişide kelebek dövmesi olduğunu görebiliriz. Bunun yanında kelebek dövmeleriyle kendinizi net bir şekilde ifade edebilirsiniz.

Kelebek Dövmesi Ne Anlama Gelir?

Kelebek dövmesinin başlıca anlamı ‘yeni başlangıçlar’ olarak bilinir. Buna göre kelebek dövmesi yaptıran kişiler için yeniliklerin ortaya çıkma şansı bulunur. Ayrıca kelebek dövmesi için değişim anlamının olduğu dikkat çekmektedir. Özellikle kelebek dövmesi denildiği zaman akıllara özgürlük gelir.

Kelebeğin Enerjisi Nasıldır?

Kelebeğin dövme olarak kullanılması uzun yıllardır devam etmektedir. Tabi her dövme simgesi için enerji açığa çıkması mümkündür. Buna göre kelebeğin enerjisi dönüşüm ve denge ile bağdaşır. Ayrıca zarif bir enerjisi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Uzak doğuya baktığımız zaman ise kelebek için gençlik simgesi bulunmaktadır.

Kelebek Dövmesi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kelebek dövmesi seçerken ilk olarak kişisel düşüncelere göre hareket edilmesi gerekir. Yani dövmenin ne amaçla ve nereye yapılacağını düşünmek önem arz etmektedir. Ayrıca kelebek dövmesi yaptırırken boyutları dikkate almak mantıklı olmaktadır. Bununla birlikte doğru modeli seçerek dövme yaptırmak mutluluk açısından önemlidir.

Kelebek Dövme Modellerinde Ne Gibi Detaylar Vardır?

Kelebek dövme modellerinin renk, sayı, görünüm ve bunlara benzer farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler arasında kelebeğin görünümü her şeyden önce gelmektedir. Çünkü dövmeyi etkin kılan unsur görünüm şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca kelebek dövmelerinde farklı sayıda simgeler olması da mümkündür. Bunlar gibi daha çok sayıda özelliği sayma şansımız vardır.

Farklı Tarzda Kelebek Dövmeleri

Kelebek dövme modelleri içerisinde herkesin zevkine hitap edecek seçenekler bulmak mümkündür. Bu harika dövmeler sayesinde tarzınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Üstelik kelebek dövme modellerinin son derece popüler olduğunu söylemekte yarar vardır.

15 Farklı Tarzda Kelebek Dövmesi

1- 3D Kelebek Dövmesi

Gerçekçi bir dövme arayan kişiler bu modelden yararlanabilirler. Zaten 3D olarak bilinen kelebek dövmesinde kusursuz bir yapı yer almaktadır. Böylelikle herkesin dikkatini çekmeye yarayacak bir kelebek dövmesine sahip olabilirsiniz.

3D 2- Kelebek ve Yaprak Dövmesi

Kelebek ile birlikte yapılan yaprak dövmesi son derece hoş bir görsele sahiptir. Özellikle yaprak ve kelebek arasında oldukça iyi bir uyum bulunmaktadır. Buda dövmenin beğenilmesine neden olmaktadır.

3- Mavi Kelebek Dövmesi

Mavi kelebek sonsuzluğu temsil eden ve göze hoş gelen bir dövmedir. Ayrıca mavi kelebek enerji veren ilgi çekici bir modeldir.

geometrik 4- Soyut Kelebek Dövmesi

Bu kelebek dövmesinde soyut yapıda olan çizgiler yer almaktadır. Somut bir görsel yerine soyut tarzın ön plana çıktığı söylenebilir.

soyut 1 5- Minimal Kelebek Dövmesi

Bazı kişiler daha zarif ve ince çizgili dövmeler severler. İşte minimal kelebek dövmesi tamda bu tarzı benimseyen kişilere hitap etmektedir.

minimalist 6- Çizgi Film Kelebek Dövmesi

Son derece eğlenceli olan bu dövme modeli her zaman sevilmektedir. Yapılan dövme adeta bir çizgi film karakteri olarak dikkat çekmektedir.

cizgifilm 7- Birden Çok Kelebek Dövmesi

Her canlının beraber yaşaması önemlidir ve bu konuda dövmeler içinde modeller bulunmaktadır. Birden çok kelebek dövmesinde iki, üç veya daha fazla kelebeğe rastlamak mümkündür.

8- Kelebek ve Alıntı Yazı Dövmesi

Kelebek ile birlikte arzu edilen birçok yazıyı dövme yaptırmak mümkündür. Bu sayede kelebek dövmesi daha etkili bir görünüme kavuşacaktır.

old school 9- Kelebek ve Güneş Dövmesi

Güneş sembolü birçok dövme modeli ile birlikte kullanılmaktadır. Bu sembolün kelebek dövmesinde yer alması güzel bir sonuç verebilir.

kelebek ve gunes 10- Küçük Kelebek Dövmesi

Dövme yapılacak bölgenin küçük olması veya kişinin böyle bir dövme tercih etmesi mümkündür. Bu gibi durumlar için küçük kelebek dövmesi iyi bir seçim olacaktır.

dotwork 11- Red (Kırmızı) Kelebek Dövmesi

Red olarak bilinen kırmızı kelebek dövmesi farklılık arayan kişilere hitap etmektedir.

12- İki Renkli Tek Kelebek Dövmesi

İki renkli tek kelebek dövmesi en ilgi çekici modeller içerisinde bulunur. Kelebeğin bir yanı farklı renk iken diğer kısmı daha başka bir renktir.

13- Çiçekler Arasında Kelebek Dövmesi

Küçük çiçeklerin ortasında yer alan kelebek sayesinde memnun kalacağınız bir dövmeye kavuşabilirsiniz.

kelebek ve guller 14- Büyük Kelebek Dövmesi

Özellikle sırt veya diz gibi yerlerde büyük kelebek dövmesi oldukça şık durmaktadır. Zaten büyük yapısı hemen fark edilmektedir.

15- Kanatları Kapalı Kelebek Dövmesi

Kanatları kapalı olan bu dövme az yer kaplar ve görünümü ise gayet hoştur.

 

Bunlar, mevcut birçok kelebek dövmesi fikrinden sadece birkaçı. Bir kelebek dövmesi seçerken, sizinle yankı uyandıran bir tasarım ve vizyonunuzu hayata geçirebilecek yetenekli bir sanatçı bulmak önemlidir. Ra’s Tattoo Art Gallery’deki mevcut pek çok seçenekle kelebek dövmesi bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Esenle kalın!