Piercing Fiyatları

Piercing Fiyatları

Piercing, kaş, kulak heliksi, dudaklar, dil, burun, göbek, meme başı ve genital organlar gibi beden bölgelerine cilt altındaki yağ tabakasının delinmesiyle takılan bir takıdır. İnsanların takı olarak piercing takmaya başlamalarının asırlar öncesine uzandığına rastlanılmaktadır. Bilhassa kulaklar, ağız ve burunla sınırlı piercing dünyanın dört bir yanında nerede ise bütün toplumlarda yaygın şekilde kullanılmaktadır. Ülkemizde oldukça yaygın olan piercinglerin fiyatı konusu oldukça önemlidir. Piercing fiyatları takılacağı bölgeye, kullanılan maddenin kalitesine ve delme işleminin uygulandığı stüdyoya göre değişebilmektedir.

Piercing fiyatlarının bir standardının olmaması sebebi ise ne yazık ki insan sağlığı açısından oldukça önem taşıyan bu işlemin argo tabirle “merdiven altı” yerlerde yapılıyor olmasıdır. Bu sebeple, Piercing fiyatlarını öğrenmek isteyen sizlerin, Piercing delim işlemini nerde yaptıracağınıza karar vermeden önce bu yazıyı okumanızda yarar olacağını düşünmekteyiz. Çünkü piercingi bir yaşam tarzı olarak kabul eden anlayışımız doğrultusunda bu işlem için yalnızca fiyat kriterine bakılmaması gerektiğini belirtmekle yükümlü olduğumuzu düşünüyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz “merdiven altı” yerler veya gerekli kriterleri sağlamayan stüdyolarda Piercing uygulayıcılarının çoğu bu konuda da eğitim almamış ve hastalık bulaşma riskini bilmeyen kişilerdir. Bu nedenle sadece fiyatına bakarak tercih ettiği bir stüdyo yüzünden sağlık ve ekonomik açıdan ağır bir yük oluşturan HIV, Hepatit B ve C gibi kan yoluyla bulaşan hastalıklarla boğuşan birçok insan bulunmaktadır. Bu hastalık riskini ortadan kaldırabilmek için piercing için tek kriterinizin ücret olmaması gerekmektedir.

Öte yandan, Piercing delim işleminde uzman kadro ve kaliteyi sağlayan bazı stüdyolar piercing fiyatları konusunda çok acımasız olabilmektedir. Hem sağlığınız hem de maddi durumunuzun iyiliği açısından Ra’s Tattoo Gallery sizler için doğru bir adres olacaktır. Piercing fiyatları konusunda, deneyimimiz ve kaliteli hizmetimizin karşılığında sizleri zorlayacak bir fiyatlandırma politikası gütmediğimizin altını gururla çizmekteyiz.

Piercing Fiyatlarını Belirleyen Etkenler

Piercing fiyatlarını belirleyen bazı etkenler bulunmaktadır. Bu etkenlerden bahsetmek gerekirse;

Piercingin takılacağı bölge:

Bu etken çok piercing fiyatlarında önemli bir değişikliğe sebep olmasa da ufak oranda fiyat değişikliklerine yol açabilmektedir.

Piercingin takılacağı stüdyonun hijyen düzeyi:

Genelde “merdiven altı” olarak kabul edilen piercing stüdyolarının hijyen düzeyleri oldukça kötüdür bu sebeple de fiyatlar düşük olmaktadır. Ancak hijyen yetersizliğinden dolayı yaşayacağınız bir bulaşıcı hastalık size daha pahalıya mal olabileceğinden böyle yerlerde piercing taktırmamanızı önermeyiz.

Piercingin takılacağı stüdyoda konuyla ilgilenen kişilerin alanında uzman, deneyimli ve tecrübeli olmaları:

Piercing delim işlemi yapmak için yıllarca eğitim alan uzmanlar gibi bir iki kere deneyerek bu zor ve titizlikle yürütülmesi gereken mesleğe el atan kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler uzman olmadıkları için piercing fiyatlarını yüksek tutmamaktadır. Yukarıda bahsedilen hijyen konusu gibi uzman konusu da sizi daha büyük bir maddi yükün altına sokabileceğinden alanında uzman olmayan kişileri tercih etmenizi de önermemekteyiz.

Piercingin takılacağı stüdyonun konumu:

Bu durum her sektörde olduğu gibi piercing sektöründe de geçerli olmaktadır. İşlek cadde yahut popüler bölgelerde yer alan stüdyolarda piercning fiyatları daha yüksek olabilmektedir. Bu konudaki tavsiyemiz ise bir stüdyonun nerde olduğundan ziyade hijyen düzeyi, uzman kadrosu ve malzeme kullanım biçimlerinize bakmanız gerektiğidir.

Piercing takımında kullanılacak malzemelerin kalitesi:

Piercing takımında kullanılacak malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir. Kullanılan malzemelerin mutlaka titanyum ya da cerrahi çelik olması gerekir. Bu malzemeleri kullanmayan yerler piercing fiyatlarını daha alt düzeylerde tutabilmekte ancak sağlığınızı tehlikeye atmaktadırlar.

Piercing Fiyatları Ne Kadar

Piercing fiyatları ne kadar sorusu üzerine sizleri bilgilendirmeyi ve konuya farklı bir bakış açısıyla bakmanızı sağlama amacıyla oluşturduğumuz bu yazıyla yalan yanlış bilgilerle kazanmaktan ziyade bir yaşam tarzı olarak gördüğümüz piercing ve piercing fiyatları hakkında doğru bilgileri vermek Ra’s Tattoo Gallery için paradan çok daha önemlidir. Özetle, sizden çok fazla miktarlarda para talep edecek stüdyolardan ve sağlığınızla doğrudan oynamayı göze alan “merdiven altı” yerlerden uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz.